OFK Batizovce-FK Vysoké Tatry 5:2 /1:0/

03.11.2015 13:44

V 13.kole odohrali hráči Vysokých Tatier v Batizovciach jeden z nešťastných stretnutí. Už príchod na ihrisko naznačil, že sa asi na miestnom futbalovom ihrisku technický futbal hrať nebude dať. Hrboľaté ihrisko, oslepujúce slnko, vietor a mäkké lopty urobili svoje. I keď domáci mali také isté podmienky, iste boli na nich lepšie pripravení, čo bolo aj v zápase vidieť.

Obe mužstvá si v prvom polčase vytvorili nejaké príležitosti, no domáci ich mali oveľa viac. V 27.min. po chybe obrany Tatrancov, otvoril skóre hlavou osamotený Tvarúžek 1:0. Po inkasovanom góle hráči Tatier na chvíľu ožili, ale nedokázali v predu nič vymyslieť. Prvopolčasové skóre sa tak nemenilo. Do druhého polčasu Tatranci nastúpili s úmyslom otočiť nepriaznivý stav. Zlepšenou hrou sa im to aj podarilo v 62. minúte, keď na 1:1 vyrovnal Šimšaj. Zdalo sa že gól hostí nakopne k lepšiemu výkonu, no po minúte si znova zadáci V. Tatier neustrážili najlepšieho hráča na ihrisku Paločka, ktorý nepokrytý, dokázal hlavou skórovať 2:1. Tatranci dostali studenú sprchu v podobe druhého inkasovaného gólu, ktorý im podlomil nohy, čo Batizovčania využili a Mlynárom a dva krát Čanim zvýšili na 5:1. V závere ešte Tatranci prišli o vylúčeného Stanislava a v 90. min. kozmeticky upravili skóre na 5:2. Gól zaznamenal po individuálnej akcii Šproch.

Zostava FK V.Tatry: FRANK- POLAKOVIČ, NEMČKO, GONDA, ORAVEC- ŠIMŠAJ, BOMBARA, MIRILOVIČ, ŠPROCH- URBANOVIČ, STANISLAV

STRIEDALI: ŠEFC, GÁNOVSKÝ, ANTOLÍK